TURK KOMPOZIT 2019 SAVUNMA VE HAVACILIK SEKTÖRÜ BASIN BÜLTENİ

TURK KOMPOZIT 2019 Kompozit Zirvesi 10-12 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda kompozit sektörü profesyonellerini bir araya getirecektir.

Türk Kompozit sektörü için en büyük buluşma, sunum ve sergi alanı olan TURK KOMPOZIT 2019 genişletilmiş kapsamı ile bu yıl katılım açısından daha büyük ve etkili bir Zirve gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Heyecanla hazırlanmakta olduğumuz fuar tarihi yaklaşırken fuar içeriği hakkında bazı bilgiler aşağıda tarafınıza sunulmaktadır;

Bu yıl fuarın önemli bileşenlerinden birisi de savunma ve havacılık sektörüne yönelik ürün ve çözümlerin sergilenmesi olacaktır. Bu sektör yüksek performanslı, hafif, yüksek mukavemetli ve dayanıklı ürünlerin yenilikçi tasarımlarla birleştiği bir alandır. Kompozit malzeme teknolojileri havacılık ve savunma sektörüne yüksek özgül mukavemete sahip hafif malzemeler sağlamaktadır. Kompozit malzemeler şekillendirme, mukavemet, korozyon dayanımı vb. daha pek çok avantajlı özellikleri ile tasarım, iyileştirme, yenileştirme, bakım/onarım, işletme, idame vb. her aşamada çözüm olanakları sunmaktadır.

Ülkemiz, çok boyutlu çatışmalara sahne olan bir coğrafyada yer almaktadır. Bu nedenle ülkemizin geleceği ve bekası için bölgemizde güçlü bir orduya sahip olmasının yaşamsal önemi vardır. Güçlü bir ordunun arkasında ise güçlü bir savunma sanayinin olması bir zorunluluktur. Savunma sanayimizde son yıllardaki olumlu gelişmeler, yerlilik ve millilik oranının artması ile birlikte değerlendirilmektedir. Kompozit sektörümüz bu oranın artmasında büyük pay sahibidir. Kompozit teknolojisindeki gelişmeler güvenlik ihtiyacının karşılanmasında daha kapsamlı ve ekonomik çözümler üretmemize olanak sağlamaktadır.

Küresel Havacılık ve Savunma sanayi artan seyahat talepleri, yeni teknolojiler ve güvenlik tehditleri nedeniyle uçak üretiminin ve savunma bütçelerinin artmasından dolayı büyüme trendini sürdürürken küresel tedarik zincirini de genişletmeye başlamıştır. Savunma ve Havacılık sektörü Türkiye’de, Avrupa ve Dünya büyüme oranının üzerinde bir büyüme göstermektedir. Bu özelliği ile sektör profesyonelleri için de yeni deneyim kazanımları ve işbirliği olanakları vaat etmektedir.

Bu büyük buluşmaya tüm sektör mensuplarını bekliyor, keyifli ve verimli paylaşım olanakları diliyoruz.