TURK KOMPOZIT 2019 MARİN SEKTÖRÜ BASIN BÜLTENİ

TURK KOMPOZIT 2019 Kompozit Zirvesi 10-12 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda kompozit sektörü profesyonellerini bir araya getirecektir.

Türk Kompozit sektörü için en büyük buluşma, sunum ve sergi alanı olan TURK KOMPOZIT 2019 genişletilmiş kapsamı ile bu yıl katılım açısından daha büyük ve etkili bir Zirve gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Heyecanla hazırlanmakta olduğumuz fuar tarihi yaklaşırken fuar içeriği hakkında bazı bilgiler aşağıda tarafınıza sunulmaktadır.

Bu yıl fuarın önemli bileşenlerinden birisi de Denizcilik sektörüne yönelik ürün ve çözümlerin sergilenmesi olacaktır. Bu sektör yüksek performanslı, hafif, yüksek mukavemetli ve dayanıklı ürünlerin yenilikçi tasarımlarla birleştiği bir alandır. Kompozit malzeme teknolojileri denizcilik sektörüne yüksek özgül mukavemete sahip hafif malzemeler sağlamaktadır. Kompozit malzemeler şekillendirme, mukavemet, korozyon dayanımı vb. daha pek çok avantajlı özellikleri ile tasarım, iyileştirme, yenileştirme, bakım/onarım, işletme, idame vb. her aşamada çözüm olanakları sunmaktadır.

Dünya genelinde denizcilik sektöründeki kompozit ürün üretimi 2017’de ortalama bir
performans göstererek 2016’ya kıyasla %3,1 artmış ve 639,3 milyon libre (290,0 kiloton)
düzeyine ulaşmıştır. Hacmen, denizcilik sektörü dünyadaki toplam kompozit
pazarının %2,6’sını teşkil etmektedir. Kuzey Amerika dünya denizcilik pazarının
%54,4’ünü oluşturmaktadır. ABD, Fransa, İngiltere, İtalya, Kanada ve Almanya
dünyadaki en büyük altı yatçılık pazarı olarak sayılabilir.

Bu büyük buluşmaya tüm sektör mensuplarını bekliyor, keyifli ve verimli paylaşım olanakları diliyoruz.